tyt Hazırlık Programı

N

Özgüvenli Bireyler

N

Disiplinli Eğitim Planı

N

Evrensel Değerler

N

Başarılı Sonuçlar

HEMEN KAYIT OL

MİSYONUMUZ

Her öğrenci ayrı bir dünyadır eğitim felsefesinden yola çıkarak, onların içindeki değerleri toplumla paylaşmasına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

i

VİZYONUMUZ

Akademik kadromuz ve yenilikçi yönetim anlayışımız ile değer kattığımız öğrencilerimizin özgüvenli, ahlaklı ve lider nitelikli insanlar olmasını amaçlıyoruz.

s

HEDEFİMİZ

Biz öğrencilerimizin öz değerlerinin farkına varmasına yardımcı oluyoruz. Bilimsel tabanlı uluslararası bakış açısıyla onları yetiştirmeyi hedefliyoruz.

TYT HAZIRLIK KURSU

Üniversiteye hazırlık zamanı geldiğinde velilerin hummalı çalışması başlar: TYT-AYT hazırlık kursu araştırmak. Ama  TYT hazırlık kurslarının size sunduğu imkanların yeterli olduğunu anlamak için yeni sistem hakkında bilginiz olması lazım.

Bildiğimiz üzere ülkemizde sürekli sınav sistemi değişmekte. ÖSS, YGS, LYS derken şimdi de TYT, AYT, YKS oldu. ÖSS formatında iken sınava girmeden tercih yapılırken ve konu içerikleri 9. sınıf konularından oluşurken sonrasında bütün müfredat dahil edildi ve sınavdan sonra tercih formatına dönüldü. YGS – LYS formatıyla ikili sınav sistemine geçildi ve ilk baharda temel bilgileri ölçen bir sınav ve yazın ise kendi alanlarıyla ilgili sınav yapıldı.

Puan türleri değişti. En son TYT – AYT söz konusu. Branşların puanlarının eşit olduğu ancak soru sayılarının ve konu dağılımlarının farklı olduğu tek sınavlı sistem. Bu kadar değişiklik olurken öğrenciler paniğe kapılmakta kaygılanmakta ve ümitsizliğe düşmektedir. Ama unutmamalıyız ki sınavın adı, içeriği ve sistemi sürekli değişse de değişmeyen tek şey amaçtır. O da istediği üniversiteye ve bölüme yerleşebilmek.

TYT hazırlık kursları genel olarak yukarıdaki gibi sistematikleştiği için veliler ve öğrenciler bu sistem içinde kaybolabiliyor. Okulun birebir kopya sistemi nedeniyle öğrencinin faklı bir sonuca varması zorlaşıyor. Bunun düzelebileceği en iyi yol yeni bir sistem ve yöntemdir.

İyi ama peki veliler nasıl bir TYT hazırlık kursu tercih etmeli?

Bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Öğrenciye hangi noktalarda, hangi süreçlerde nasıl destek olmalı?

Asıl sorulması gereken sorular bunlar. Öncelikle şunu iyi bilmek gerekir. Üniversiteye yerleşmek için geçilen bu süreçte en kritik kavramlar sürdürülebilir motivasyon ve danışmanlıktır. Öğrenciyi motive etmek kolaydır ama onu sürekli motivasyonda tutmak zordur.

Peki bunu nasıl başaracağız? Öğrencimizin mevcut durumunu ve hedeflerini belirlemeliyiz. Sonrasında bu hedefe varmak için ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda program yapılmalı ve bu süreç birebir takip edilmeli. Bunlar alanında uzman danışmanlar tarafından öğrenciyle koordineli olarak yapılacak tabii ki. Bu sayede programlı ve istikrarlı şekilde ilerlerken, öğrencimizi sınav kaygısı, stres, bilinçsiz bir şekilde çok çalışmadan kurtarmış olacağız. Asıl amaç öğrencimizin potansiyelini ortaya çıkarabilmek ve rehberlik yapmak.

Rehberlikle öğrencimizi tanıyacak, problem yaşadığı noktalar üzerine yoğunlaşacak, öğrenciye ders çalışma alışkanlığı kazandıracak ve sorumluluk duygusunu geliştireceğiz. Bu sürecin baş aktörü öğrencimiz. Ancak ve ancak onu gerçekten sürece dahil ettiğimiz taktirde istediğimiz sonuca ulaşabiliriz. Danışmanlık alınması bu aşamada en önemli etkendir.

ÇINAR EĞİTİM KURUMLARI İZMİR BORNOVA EVKA-3

İzmir’in en nezih ve sakin semtlerinden biri olan Evka-3’te yer alan kurumumuzda, tecrübeli öğretmen kadrosu ile, öğrencilerimizin eğitim-öğretim ve kişisel gelişim yolculuklarında yanlarında olup hedeflerine ulaştırıyoruz. 6-8 kişilik sınıflarımızda VİP eğitim sunmanın yanı sıra kişiye özel takip sistemimizle öğrencilerimize daha düzenli bir eğitim-öğretim hayatı kazandırmayı hedefliyoruz. Her hafta uyguladığımız deneme sınavları ile öğrencilerimizin eksiklerini tespit edip eksik oldukları konulara yoğunlaşmaya dikkat ediyoruz. Öğrencilerimizin her türlü istek, ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak onlara rahat bir ders çalışma imkânı sunuyoruz.

SINIFLARIMIZ

Öğrencilerimizin sağlığını önemsiyoruz! Sosyal mesafeye uygun, yüksek tavanlı geniş ve ferah sınıflarımızda, öğrencilerimize 6-8 kişilik VIP ve birebir eğitim imkânı sunuyoruz.

REHBERLİK SERVİSİMİZ

Rehberlik servisimizde sunduğumuz kişiye özel takip sistemi ile öğrencilerimizin deneme sonuçları, ders ve ödev takiplerini yapıyor ve okul derslerine de destek veren, kişiye özel programlar oluşturuyoruz. Yaptığımız kişilik envanterleri ile, öğrencilerimizi hedefleri ve istekleri doğrultusunda, kendilerini en iyi ifade edebilecekleri alanlara yönlendirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin kendilerini eksik gördüğü konularda, soru çözüm saatleri ve birebir ders imkanları sunuyoruz. Öğrencilerimize yaratıcı drama dersleri de vererek, sosyal hayatlarında da aktif bireyler olmalarını sağlıyoruz. Velilerimizi, öğrencilerimizin her türlü gelişiminden haberdar ederek evde de öğrencimizin gelişimine destek veriyoruz.

SINAV ODAKLI ÇÖZÜMLER

Öğrencilerimizin eksiklerini görebilmek, sınav anındaki streslerini, süre sıkıntılarını çözebilmek ve gelişimlerini takip edebilmek adına her Pazartesi farklı kaynaklardan, farklı seviyelerde deneme sınavı uyguluyoruz. İşlenen konulardaki eksiklerin tespiti için her ay bir konu tarama sınavı uyguluyoruz. Kurumumuzda, öğrencilerimizin kendi gelişimlerini daha geniş bir kitle içinde takip edebilmesi amacıyla belirli yayınların Türkiye genelini kapsayan deneme sınavlarını uyguluyoruz. Bulunduğumuz koşullar gereği, online deneme sınavlarını da ihmal etmiyoruz.

KANTİN VE BAHÇEMİZ

Bina içerisinde bulunan kantinimiz öğrencilerimize sıcak bir mola imkânı sunmayı amaçlar. Bahçemiz binanın ön kısmında ve güvenlikli bir konumunda bulunup, sıcak havalarda öğrencilerimizin nefes alabileceği yeşil bir alandır.

Ne Kazanacaksınız?

N

Özgüven

N

Disiplin

N

Başarı

N

Hedef odaklı yaklaşım

N

Evrensel değerler

ATATÜRK NE DEMİŞ?

“”Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz.

Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.”


Mustafa Kemal Atatürk

WHATSAPP İLETİŞİM HATTI

Tüm soru ve fikirleriniz için Çınar Eğitim Kurumları Whatsapp hattımızdan yazabilirsiniz.

Sizin değerli görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.

0505 650 15 57

 

 

Daha FazlaKAYIT OL